Propozice

Datum: 21.Srpen 2021

Místo:  Hora Říp, Ústecký kraj

Trasy:  

  1. Okolo Řípu 

  2. Přes Horu Říp 

  3. Dětský závod

Kapacita: 300 závodníků

 
Kategorie: 

Ženy od 15 let

Muži od 15 let 

Pro zařazení do kategorie je rozhodující ročník narození.
* Dorostenci/dorostenky do 18 let mohou běžet pouze se souhlasem svých zákonných zástupců a jsou povinni při vyzvednutí startovních čísel doložit vyplněný a podepsaný formulář: stáhnout.

Dětský závod: Dětského závodu se mohou účastnit děti starší 5 let za přítomnosti zákonných zástupců.

Startovné:

250 Kč - při registraci do 11.7.2021

300 Kč - při registraci do 08.08.2021 ​

350 Kč – na místě v případě volné kapacity

50 Kč  - dětský závod

 

Registrace online do 08.08.2021

Přihlášeným přijde email s číslem účtu, na které prosím uhraďte poplatek do 5 dnů. Pokud neobdržíme platbu do 5 dnů, budeme nabízet Vaše místo dalším zájemcům. Variabilní symbol Vám bude zaslán v registračním emailu. Do zprávy pro příjemce prosím připište vaše jméno a příjmení.

V rámci startovného je zajištěno zázemí pro sportovce, občerstvení a pitný režim na trati i v cíli, startovní čísla, úschovna, zdravotní zajištění, značení trati, fotoservis, ceny pro vítěze a drobné dárky od partnerů akce.

Důležité upozornění Covid-19: Start závodu bude rozdělen na menší skupinky startující po sobě jdoucím intervalu, velikost startovní skupiny bude upravena těsně před závodem podle aktuálních státních nařízení.  Závodníci musí před závodem předložit průkaz o očkování či negativní antigenní test ne starší než 72 hodin. Závodníci musí dodržovat státní hygienická nařízení. Provozovatel závodu nenese odpovědnost za porušení těchto pravidel.

Zázemí:
Prostory zázemí budou tvořeny především stany, závodníci zde naleznou drobné občerstvení a mohou zde také využít úschovnu zavazadel. Mobilní toalety budou zajištěny.
Zázemí závodu se bude nacházet přímo na úpatí Hory Říp: Mapa zde. 
 
Občerstvení:
Pro závodníky jsou na trati připraveny občerstvovací stanice (přibližně v polovině trati a na vrcholu). Každý závodník obdrží občerstvení v cíli. Rovněž je možné zakoupit občerstvení ve stánku v prostorách zázemí.
Ceny:
Vyhlášení výsledků proběhne po doběhu posledního závodníka. Ceny čekají na první tři v každé kategorii.
Program:
10.00 začátek vyzvedávání startovních čísel a registrace
11.00 konec vyzvedávání startovních čísel a registrace
(Dětská registrace probíhá do 12:00)
11.30 start běhu přes Říp
11:40 start běhu okolo Řípu
12.00 předpokládaný doběh vítězů 
12.30 start Dětského závodu
zhruba 13.30 vyhlášení výsledků

Doprava a Parkování:

Na Horu Říp se lze dostat:

Autem 

Nejbližší větší město je Roudnici nad Labem, která se nachází na výjezdu z dálnice D8 mezi Ústím nad Labem a Prahou. Z Roudnice budete pokračovat zhruba 3 km směr Krabčice, kde jsou ukazatele na Horu Říp. Alej vedoucí k úpatí a samotné hoře je vozidlům nepřístupna. Parkování je možné na placeném parkovišti v obci Rovné. Případně v blízkém okolí obce. Pořadatelé Běhu Praotce Čecha nezajišťují parkování v místě konání akce.

Vlakem 

Vlakem lze přijet do Roudnice nad Labem (6,5 km od Řípu).

Dále jezdí lokální vlaky do obce Ctiněves (2,5 km). Z druhé strany si lze nadjet motoráčkem z Roudnice  do vsi Vražkov (4 km), Kleneč (4,5 km), Mnětěš (3,5 km),  Kostomlaty pod Řípem (4 km).

Autobusem

Nejbližsí autobusové zastávky na turistických trasách jsou v Roudnici nad Labem (6,5 km), v Krabčicích (3 km), ve Ctiněvsi (2,5 km), ve Straškově (5 km).

 
Mapa-park.JPG