top of page

Propozice

Datum: 26. Červen 2022 (Neděle)

Místo:  Hora Říp, Ústecký kraj

Trasy:  

  1. Okolo Řípu 

  2. Přes Horu Říp 

  3. Dětský závod

Kapacita: 300 závodníků

 
Kategorie: 

Ženy od 15 let

Muži od 15 let 

Pro zařazení do kategorie je rozhodující ročník narození.
* Dorostenci/dorostenky do 18 let mohou běžet pouze se souhlasem svých zákonných zástupců a jsou povinni při vyzvednutí startovních čísel doložit vyplněný a podepsaný formulář: stáhnout.

Dětský závod: Dětského závodu se mohou účastnit děti starší 5 let za přítomnosti zákonných zástupců.

Startovné:

250 Kč - při registraci do 01.04.2022

300 Kč - při registraci do 22.05.2022 ​

350 Kč - při registraci do 19.06.2022

400 Kč – na místě v případě volné kapacity

80 Kč  - dětský závod

 

Registrace online do 19.06.2022

Přihlášeným přijde email s číslem účtu, na které prosím uhraďte poplatek do 5 dnů. Pokud neobdržíme platbu do 5 dnů, budeme nabízet Vaše místo dalším zájemcům. Variabilní symbol Vám bude zaslán v registračním emailu. Do zprávy pro příjemce prosím připište vaše jméno a příjmení.

V rámci startovného je zajištěno zázemí pro sportovce, občerstvení a pitný režim na trati i v cíli, startovní čísla, úschovna, zdravotní zajištění, značení trati, fotoservis, ceny pro vítěze a drobné dárky od partnerů akce.

Důležité upozornění Covid-19: Start závodu bude rozdělen na menší skupinky startující po sobě jdoucím intervalu, velikost startovní skupiny bude upravena těsně před závodem podle aktuálních státních nařízení. Podmínky pro účas na závodu budou odpovídat aktuálnímu nařízení Vlády ČR.(Např. Průkaz o očkování, a další...). Závodníci musí dodržovat státní hygienická nařízení. Provozovatel závodu nenese odpovědnost za porušení těchto pravidel.

Zázemí:
Prostory zázemí budou tvořeny především stany, závodníci zde naleznou drobné občerstvení a mohou zde také využít úschovnu zavazadel. Mobilní toalety budou zajištěny.
Zázemí závodu se bude nacházet přímo na úpatí Hory Říp: Mapa zde. 
 
Občerstvení:
Pro závodníky jsou na trati připraveny občerstvovací stanice (přibližně v polovině trati a na vrcholu). Každý závodník obdrží občerstvení v cíli. Rovněž je možné zakoupit občerstvení ve stánku v prostorách zázemí.
Ceny:
Vyhlášení výsledků proběhne po doběhu posledního závodníka. Ceny čekají na první tři v každé kategorii.
Program:
11.00 začátek vyzvedávání startovních čísel a registrace
12.00 konec vyzvedávání startovních čísel a registrace
(Dětská registrace probíhá do 13:00)
12.30 start běhu přes Říp
12:40 start běhu okolo Řípu
13.00 předpokládaný doběh vítězů 
13.30 start Dětského závodu
zhruba 14.00 vyhlášení výsledků

Doprava a Parkování:

Na Horu Říp se lze dostat:

Autem 

Nejbližší větší město je Roudnici nad Labem, která se nachází na výjezdu z dálnice D8 mezi Ústím nad Labem a Prahou. Z Roudnice budete pokračovat zhruba 3 km směr Krabčice, kde jsou ukazatele na Horu Říp. Alej vedoucí k úpatí a samotné hoře je vozidlům nepřístupna. Parkování je možné na placeném parkovišti v obci Rovné. Případně v blízkém okolí obce. Pořadatelé Běhu Praotce Čecha nezajišťují parkování v místě konání akce.

Vlakem 

Vlakem lze přijet do Roudnice nad Labem (6,5 km od Řípu).

Dále jezdí lokální vlaky do obce Ctiněves (2,5 km). Z druhé strany si lze nadjet motoráčkem z Roudnice  do vsi Vražkov (4 km), Kleneč (4,5 km), Mnětěš (3,5 km),  Kostomlaty pod Řípem (4 km).

Autobusem

Nejbližsí autobusové zastávky na turistických trasách jsou v Roudnici nad Labem (6,5 km), v Krabčicích (3 km), ve Ctiněvsi (2,5 km), ve Straškově (5 km).

 
Mapa-park.JPG
bottom of page